Breaking News :

GAA League Fixtures 2022 – Gaelic Football & Hurling

List of GAA Fixtures – Football & Hurling 2022 – Leinster, Munster, Ulster, and Connacht. Sigerson Cup, O’Byrne Cup, Walsh Cup & FBD League

Tuesday 11 January

Dr McKenna Cup Football
Down v Antrim, Pairc Esler, 8.15pm
Cavan v Tyrone, Kingspan Breffni, 8.15pm

McGrath Cup Football
Cork v Waterford, Pairc Ui Rinn, 7pm

Sigerson Cup
IT Carlow v Letterkenny, 7pm
NUI Maynooth v DCU, 7pm
UL v IT Sligo, 7:30pm

Wednesday 12 January

Sigerson Cup
MTU Kerry v UCD, 2:30pm
TU Dublin v St Marys, 7pm
MTU Cork v UCC, 7pm
Ulster Univerisity v NUI Galway, 7pm

O’Byrne Cup SF
Dublin v Louth, Parnell Park, 7.30pm
Offaly v Longford, Faithful Fields, 7.30pm
Laois v Meath, Stradbally, 7.30pm
Wicklow v Wexford, Bray Emmets, 8pm

McGrath Cup SF
Tipperary v Kerry, Templetuohy, 7pm

 

Thursday 13 January

O’Byrne Cup SF
Carlow v Kildare, Netwatch Cullen Park, 7.30pm

 

Friday 14 January

Connacht FBD FL final
Galway v Roscommon, Connacht GAA Air Dome, 6pm

Munster Hurling Cup semi-finals
Clare v Waterford, Sixmilebridge, 7pm
Limerick v Kerry, TUS Gaelic Grounds, 7pm

Saturday 15 January

McGrath Cup SF final

O’Byrne Cup SF
Longford v Dublin, Pearse Park, 2pm
Louth v Offaly, Ardee, 2pm
Laois v Wicklow, Crettyard, 2pm
Meath v Wexford, Ashbourne, 5pm
Westmeath v Carlow, Lakepoint Park, 2pm

Dr McKenna Cup SF
Antrim v Donegal, Portglenone, 1.30pm
Tyrone v Armagh, Healy Park, 1.30pm
Fermanagh v Derry, Roslea, 1.30pm

Sunday 16 January 2022

Ulster Club SFC final
Derrygonnelly Harps (Fermanagh) v Kilcoo (Down), Athletic Grounds, 3.45pm

Munster Club SFC final
Austin Stacks (Kerry) v St Finbarrs (Cork), Semple Stadium, 1.45pm

All-Ireland Ladies Club SFC semi-finals
Mourneabbey (Cork) v Dunboyne (Meath); Mourneabbey Community Centre, 1pm
Kilkerrin-Clonberne (Galway) v Donaghmoyne (Monaghan); Kilkerrin-Clonberne GAA, 1pm

Walsh Cup SH
Dublin v Galway, Parnell Park, 2pm
Offaly v Antrim, O’Connor Park, 2pm
Kilkenny v Laois, Callan, 2pm

Kehoe Cup SH
Carlow v Kildare, Netwatch Cullen Park, 2pm
Meath v Westmeath, Kildalkey, 2pm

 

Tuesday 18 January

Dr McKenna Cup SF semi-finals

 

Wednesday 19 January

O’Byrne Cup SF semi-final
Winner Group B v Winner Group C

Saturday 22 January 

O’Byrne Cup SF final

Dr McKenna Cup SF final

Munster Hurling Cup final
Sunday 23 January

Walsh Cup SH
Antrim v Galway, Abbotstown, 2pm
Offaly v Dublin. O’Connor Park, 2pm
Wexford v Kilkenny, Chadwicks Wexford Park, 2pm

Kehoe Cup SH
Meath v Carlow, Meath venue, 2pm
Westmeath v Kildare, Westmeath venue, 2pm

All-Ireland Club SHC semi-finals
Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) v St Thomas’ (Galway), Semple Stadium, 3.30pm – TG4
Slaughtneil (Derry) v Kilmallock (Limerick) or Ballygunner (Waterford), Parnell Park, 1.30pm – TG4

 

Saturday 29 January

Allianz Football League Division 1 round 1
Dublin v Armagh, Croke Park, 19:00

Allianz Football League Division 2 round 1
Derry v Down, Derry COE, Owenbeg, 17:00

Allianz Football League Division 3 round 1
Limerick v Longford, TUS Gaelic Grounds, Limerick, 17:00
Fermanagh v Antrim, Brewster Park, Enniskillen, 19:00

Allianz Football League Division 4 round 1
Carlow v London, Netwatch Cullen Park, Carlow, 19:00

All-Ireland Club SFC semi-finals
Derrygonnelly Harps (Fermanagh) or Kilcoo (Down) v Austin Stacks (Kerry) or St Finbarrs (Cork), TBC, TBC
Kilmacud Crokes (Dublin) v Knockmore (Mayo) or Padraig Pearses (Roscommon), TBC, TBC

Sunday 30 January

Allianz Football League Division 1 round 1
Kildare v Kerry, St Conleth’s Park, Newbridge, 13:45
Mayo v Donegal, Markievicz Park, Sligo, 13:45
Tyrone v Monaghan, O’Neills Healy Park, Omagh, 15:45

Allianz Football League Division 2 round 1
Clare v Offaly, Cusack Park, Ennis, 14:00
Galway v Meath, Pearse Stadium, Salthill, 14:00
Roscommon v Cork, Dr Hyde Park, Roscommon, 14:00

Allianz Football League Division 3 round 1
Louth v Laois, Páirc Mhuire, Ardee, 14:00
Westmeath v Wicklow, TEG Cusack Park, Mullingar, 14:00

Allianz Football League Division 4 round 1
Leitrim v Cavan, Avant Money Páirc Seán Mac Diarmada, 14:00
Waterford v Tipperary, Fraher Field, Dungarvan, 14:00
Wexford v Sligo, Chadwicks Wexford Park, Wexford, 14:00

Walsh Cup SH final

Kehoe Cup SH
Carlow v Westmeath, Netwatch Carlow Training Centre, 2pm
Kildare v Meath, Hawkfield, 2pm

 

Saturday 5 February

Allianz Football League Division 1 round 2
Kerry v Dublin, Austin Stack Park, Tralee, 19:00

Allianz Football League Division 2 round 2
Down v Galway, Páirc Esler, Newry, 17:00
Cork v Clare Páirc Uí Chaoimh, Cork, 19:00

Allianz Football League Division 3 round 2
Antrim v Limerick, Corrigan Park, Belfast, 14:30

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 1
Cork v Clare, Páirc Uí Chaoimh, Cork, 17:00

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 1
Laois v Tipperary, MW Hire O’Moore Park, Portlaoise, 18:00

Allianz Hurling League Division 2B round 1
Derry v Sligo, Celtic Park, Derry, 14:00

Allianz Hurling League Division 3A round 1
Armagh v Louth, Athletic Grounds, Armagh, 14:30

Allianz Hurling League Division 3B round 1
Fermanagh v Cavan, Brewster Park, Enniskillen, 14:30

 

Saturday 5/Sunday 6 February

All-Ireland club intermediate and junior football championship finals

 

Sunday 6 February

Allianz Football League Division 1 round 2
Armagh v Tyrone, Athletic Grounds, Armagh, 14:00
Monaghan v Mayo, St. Tiernach’s Park, Clones, 14:00
Donegal v Kildare, MacCumhaill Park, Ballybofey, 14:30

Allianz Football League Division 2 round 2
Meath v Roscommon, Páirc Tailteann, Navan, 14:00
Offaly v Derry, Bord Na Móna O’Connor Park, 14:00

Allianz Football League Division 3 round 2
Laois v Westmeath, MW Hire O’Moore Park, Portlaoise, 14:00
Longford v Louth, Glennon Brothers Pearse Park, 14:00
Wicklow v Fermanagh, County Grounds, Aughrim, 14:00

Allianz Football League Division 4 round 2
London v Waterford, McGovern Park, Ruislip, 13:00
Sligo v Carlow, Markievicz Park, Sligo, 13:00
Cavan v Wexford, Kingspan Breffni, Cavan, 14:00
Tipperary v Leitrim, Semple Stadium, Thurles, 14:00

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 1
Wexford v Limerick, Chadwicks Wexford Park, Wexford, 13:45
Galway v Offaly, Pearse Stadium, Salthill, 14:00

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 1
Kilkenny v Antrim, UPMC Nowlan Park, Kilkenny, 13:00
Dublin v Waterford, Parnell Park, Dublin, 15:45

Allianz Hurling League Division 2A round 1
Westmeath v Kerry, TEG Cusack Park, Mullingar, 12:30
Down v Carlow, McKenna Park, Ballycran, 13:00
Kildare v Meath, St Conleth’s Park, Newbridge, 14:00

Allianz Hurling League Division 2B round 1
Donegal v London, O’Donnell Park, Letterkenny, 12:00
Mayo v Wicklow, Ballina Stephenites, 14:00

Allianz Hurling League Division 3A round 1
Warwickshire v Monaghan, Páirc na hÉireann, Birmingham, 13:00
Roscommon v Tyrone, Dr Hyde Park, Roscommon, 14:00

Allianz Hurling League Division 3B round 1
Lancashire v Leitrim, TBC, 13:00

 

Saturday 12 February

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 2
Luimneach v Gaillimh, TUS Gaelic Grounds, Limerick, 19:00

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 2
Aontroim v Áth Cliath, Corrigan Park, Belfast, 14:00

 

Saturday 12/Sunday 13 February

All-Ireland Club SHC final
Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) or St Thomas’ (Galway) v Slaughtneil (Derry) or Kilmallock (Limerick) or Ballygunner (Waterford), TBC, TBC

All-Ireland Club SFC final
Derrygonnelly Harps (Fermanagh) or Kilcoo (Down) or Austin Stacks (Kerry) or St Finbarrs (Cork) v Kilmacud Crokes (Dublin) or Naas (Kildare) or Knockmore (Mayo) or Padraig Pearses (Roscommon), TBC, TBC

 

Sunday 13 February

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 2
An Clár v Loch Garman, Cusack Park, Ennis, 13:45
Uíbh Fhailí v Corcaigh, Bord Na Móna O’Connor Park, 14:00

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 2
Port Láirge v Laois, Walsh Park, Waterford, 14:00
Tiobraid Árann v Cill Chainnigh, Semple Stadium, Thurles, 15:45

Allianz Hurling League Division 2A round 2
Ceatharlach v An Iarmhí, Netwatch Cullen Park, Carlow, 14:00
Ciarraí v Cill Dara, Austin Stack Park, Tralee, 14:00
An Mhí v An Dún, Páirc Tailteann, Navan, 14:00

Allianz Hurling League Division 2B round 2
Londain v Maigh Eo, McGovern Park, Ruislip, 13:00
Cill Mhantáin v Doire, County Grounds, Aughrim, 13:00
Sligo v Donegal, Markievicz Park, Sligo, 14:00

Allianz Hurling League Division 3A round 2
Tír Eoghain v Warwickshire, O’Neills Healy Park, Omagh, 13:00
Lú v Ros Comáin, Geraldines GFC, Dundalk, 14:00
Muineachán v Ard Mhacha, Páirc Grattan, Inniskeen, 14:00

Allianz Hurling League Division 3B round 2
An Cabhán v Lancashire, Kingspan Breffni, Cavan, 13:00
An Longfort v Fear Manach, Glennon Brothers Pearse Park, 14:00

 

Saturday 19 February

Allianz Football League Division 1 round 3
Ard Mhacha v Muineachán, Athletic Grounds, Armagh, 17:30
Áth Cliath v Maigh Eo, Páirc an Chrócaigh, 19:30

Allianz Football League Division 3 round 3
Aontroim v Cill Mhantáin, Corrigan Park, Belfast, 14:00
Fear Manach v Laois, Brewster Park, Enniskillen, 18:00

Allianz Football League Division 4 round 3
Ceatharlach v Port Láirge, Netwatch Cullen Park, Carlow, 19:00

U20 Football Development League round 1

 

Sunday 20 February

Allianz Football League Division 1 round 3
Ciarraí v Donegal, Fitzgerald Stadium, Killarney, 13:45
Tír Eoghain v Cill Dara, O’Neills Healy Park, Omagh, 15:45

Allianz Football League Division 2 round 3
Doire v Corcaigh, Derry CoE, Owenbeg, 14:00
Gaillimh v Uíbh Fhailí, Pearse Stadium, Salthill, 14:00
An Mhí v An Dún, Páirc Tailteann, Navan, 14:00
Ros Comáin v An Clár, Dr Hyde Park, Roscommon, 14:00

Allianz Football League Division 3 round 3
Luimneach v Lú, TUS Gaelic Grounds, Limerick, 14:00
An Iarmhí v An Longfort, TEG Cusack Park, Mullingar, 14:00

Allianz Football League Division 4 round 3
Liatroim v Londain, Avant Money Páirc Seán Mac Diarmada, 12:00
Sligo v An Cabhán, Markievicz Park, Sligo, 14:00
Loch Garman v Tiobraid Árann, Chadwicks Wexford Park, Wexford, 14:00

 

Saturday 26 February

Allianz Football League Division 1 round 4
Donegal v Tír Eoghain, MacCumhaill Park, Ballybofey, 19:30

Allianz Football League Division 2 round 4
Uíbh Fhailí v An Mhí, Bord Na Móna O’Connor Park, 14:30
Corcaigh v Gaillimh, Páirc Uí Chaoimh, Cork, 17:00
An Dún v Ros Comáin, Páirc Esler, Newry, 17:00

Allianz Football League Division 3 round 4
Cill Mhantáin v Luimneach, County Grounds, Aughrim, 14:30
Laois v Aontroim, MW Hire O’Moore Park, Portlaoise, 18:00

Allianz Football League Division 4 round 4
Tiobraid Árann v Sligo, Semple Stadium, Thurles, 19:00

U20 Football Development League round 2

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 3
Tiobraid Árann v Áth Cliath, Semple Stadium, Thurles, 17:00

Allianz Hurling League Division 3A round 3
Lú v Muineachán, Geraldines GFC, Dundalk, 14:00

Allianz Hurling League Division 3B round 3
Liatroim v An Cabhán, Avant Money Páirc Seán Mac Diarmada, 14:00

 

Sunday 27 February

Allianz Football League Division 1 round 4
Cill Dara v Áth Cliath, St Conleth’s Park, Newbridge, 13:45
Maigh Eo v Ard Mhacha, Dr Hyde Park, Roscommon, 14:00
Muineachán v Ciarraí, St. Tiernach’s Park, Clones, 14:00

Allianz Football League Division 2 round 4
An Clár v Doire, Cusack Park, Ennis, 13:00

Allianz Football League Division 3 round 4
An Longfort v Fear Manach, Glennon Brothers Pearse Park, 14:00
Lú v An Iarmhí, Páirc Mhuire, Ardee, 14:00

Allianz Football League Division 4 round 4
Londain v Loch Garman, McGovern Park, Ruislip, 13:00
An Cabhán v Ceatharlach, Kingspan Breffni, Cavan, 14:00
Port Láirge v Liatroim, Fraher Field, Dungarvan, 14:00

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 3
Gaillimh v Loch Garman, Pearse Stadium, Salthill, 14:00
Uíbh Fhailí v An Clár, Bord Na Móna O’Connor Park, 14:00
Luimneach v Corcaigh, TUS Gaelic Grounds, Limerick, 15:45

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 3
Aontroim v Port Láirge, Corrigan Park, Belfast, 13:00
Cill Chainnigh v Laois, UPMC Nowlan Park, Kilkenny, 14:00

Allianz Hurling League Division 2A round 3
Ceatharlach v Ciarraí, Netwatch Cullen Park, Carlow, 12:30
An Dún v Cill Dara, McKenna Park, Ballycran, 14:00
An Mhí v An Iarmhí, Páirc Tailteann, Navan, 14:00

Allianz Hurling League Division 2B round 3
Sligo v Londain, Markievicz Park, Sligo, 12:00
Doire v Maigh Eo, Celtic Park, Derry, 14:00
Cill Mhantáin v Dún na nGall, County Grounds, Aughrim, 12:30

Allianz Hurling League Division 3A round 3
Ros Comáin v Warwickshire, Athleague, 13:00
Tír Eoghain v Ard Mhacha, O’Neills Healy Park, Omagh, 14:00

Allianz Hurling League Division 3B round 3
Lancashire v An Longfort, TBC, 13:00

 

Saturday 5 March

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 4
Corcaigh v Gaillimh, Páirc Uí Chaoimh, Cork, 19:00

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 4
Áth Cliath v Cill Chainnigh, Parnell Park, Dublin, 17:00

Allianz Hurling League Division 3A round 4
Warwickshire v Lú, Páirc na hÉireann, Birmingham, 13:00

U20 Football Development League round 3

 

Sunday 6 March

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 4
An Clár v Luimneach, Cusack Park, Ennis, 13:45
Loch Garman v Uíbh Fhailí, Chadwicks Wexford Park, Wexford, 14:00

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 4
Port Láirge v Tiobraid Árann, Walsh Park, Waterford, 13:45
Laois v Aontroim, MW Hire O’Moore Park, Portlaoise, 15:45

Allianz Hurling League Division 2A round 4
Ciarraí v An Mhí, Austin Stack Park, Tralee, 14:00
Cill Dara v Ceatharlach, St Conleth’s Park, Newbridge, 14:00
An Iarmhí v An Dún, TEG Cusack Park, Mullingar, 14:00

Allianz Hurling League Division 2B round 4
Londain v Cill Mhantáin, McGovern Park, Ruislip, 13:00
Donegal v Doire, O’Donnell Park, Letterkenny, 14:00
Maigh Eo v Sligo, Ballina Stephenites, 14:00

Allianz Hurling League Division 3A round 4
Ard Mhacha v Ros Comáin, Athletic Grounds, Armagh, 14:00
Muineachán v Tír Eoghain, Páirc Grattan, Inniskeen, 14:00

Allianz Hurling League Division 3B round 4
Fear Manach v Lancashire, Brewster Park, Enniskillen, 13:00
An Longfort v Liatroim, Glennon Brothers Pearse Park, 14:00

 

Saturday 12 March

Allianz Football League Division 1 round 5
Ard Mhacha v Cill Dara, Athletic Grounds, Armagh, 18:00
Ciarraí v Maigh Eo, Austin Stack Park, Tralee, 19:30

Allianz Football League Division 2 round 5
An Dún v Uíbh Fhailí, Páirc Esler, Newry, 17:00

Allianz Football League Division 3 round 5
Aontroim v An Longfort, Corrigan Park, Belfast, 14:30
Fear Manach v Lú, Brewster Park, Enniskillen, 19:00
Luimneach v An Iarmhí, TUS Gaelic Grounds, Limerick, 19:00

U20 Football Development League finals

 

Sunday 13 March

Allianz Football League Division 1 round 5
Donegal v Muineachán, MacCumhaill Park, Ballybofey, 13:45
Tír Eoghain v Áth Cliath, O’Neills Healy Park, Omagh, 15:45

Allianz Football League Division 2 round 5
Gaillimh v An Clár, Pearse Stadium, Salthill, 14:00
An Mhí v Corcaigh, Páirc Tailteann, Navan, 14:00
Ros Comáin v Doire, Dr Hyde Park, Roscommon, 14:00

Allianz Football League Division 3 round 5
Cill Mhantáin v Laois, County Grounds, Aughrim, 14:00

Allianz Football League Division 4 round 5
Sligo v Londain, Markievicz Park, Sligo, 12:00
Ceatharlach v Liatroim, Netwatch Cullen Park, Carlow, 14:00
An Cabhán v Tiobraid Árann, Kingspan Breffni, Cavan, 14:00
Loch Garman v Port Láirge, Chadwicks Wexford Park, Wexford, 14:00

 

Saturday 19 March

Allianz Football League Division 1 round 6
Tír Eoghain v Maigh Eo, O’Neills Healy Park, Omagh, 19:00

Allianz Football League Division 3 round 6
Laois v Luimneach, MW Hire O’Moore Park, Portlaoise, 19:00

Allianz Hurling League Division 2A round 5
An Dún v Ciarraí, McKenna Park, Ballycran, 14:00

 

Sunday 20 March

Allianz Football League Division 1 round 6
Ard Mhacha v Ciarraí, Athletic Grounds, Armagh, 14:00
Cill Dara v Muineachán, St Conleth’s Park, Newbridge, 14:30
Áth Cliath v Donegal, Páirc an Chrócaigh, 15:45

Allianz Football League Division 2 round 6
Corcaigh v An Dún, Páirc Uí Chaoimh, Cork, 13:00
Doire v Gaillimh, Derry CoE, Owenbeg, 13:00
An Clár v An Mhí, Cusack Park, Ennis, 14:00
Uíbh Fhailí v Ros Comáin, Bord Na Móna O’Connor Park, 14:00

Allianz Football League Division 3 round 6
An Longfort v Cill Mhantáin, Glennon Brothers Pearse Park, 14:00
Lú v Aontroim, Páirc Mhuire, Ardee, 14:00
An Iarmhí v Fear Manach, TEG Cusack Park, Mullingar, 14:00

Allianz Football League Division 4 round 6
Londain v An Cabhán, McGovern Park, Ruislip, 12:00
Port Láirge v Sligo, Fraher Field, Dungarvan, 14:00
Liatroim v Loch Garman, Avant Money Páirc Seán Mac Diarmada, 14:30
Tiobraid Árann v Ceatharlach, Semple Stadium, Thurles, 15:45

Allianz Hurling League Division 1 Group A round 5
Gaillimh v An Clár, Pearse Stadium, Salthill, 13:45
Luimneach v Uíbh Fhailí, TUS Gaelic Grounds, Limerick, 13:45
Loch Garman v Corcaigh, Chadwicks Wexford Park, Wexford, 13:45

Allianz Hurling League Division 1 Group B round 5
Cill Chainnigh v Port Láirge, UPMC Nowlan Park, Kilkenny, 13:45
Laois v Áth Cliath, MW Hire O’Moore Park, Portlaoise, 13:45
Tiobraid Árann v Aontroim, Semple Stadium, Thurles, 13:45

Allianz Hurling League Division 2A round 5
Cill Dara v An Iarmhí, St Conleth’s Park, Newbridge, 12:30
An Mhí v Ceatharlach, Páirc Tailteann, Navan, 12:30

Allianz Hurling League Division 2B round 5
Doire v Londain, Celtic Park, Derry, 12:00
L Donegal, Ballina Stephenites, 13:00
Cill Mhantáin v Sligo, County Grounds, Aughrim, 13:00

Allianz Hurling League Division 3A round 5
Ros Comáin v Muineachán, Dr Hyde Park, Roscommon, 13:00
Tír Eoghain v Lú, O’Neills Healy Park, Omagh, 13:00
Warwickshire v Ard Mhacha, Páirc na hÉireann, Birmingham, 13:00

Allianz Hurling League Division 3B round 5
An Cabhán v An Longfort, Kingspan Breffni, Cavan, 12:30
Liatroim v Fear Manach, Avant Money Páirc Seán Mac Diarmada, 12:30

 

Saturday 26 March

Allianz Football League Division 4 round 7
Tiobraid Árann v Londain, Semple Stadium, Thurles, 19:00

 

Saturday 26/Sunday 27 March

Allianz Hurling League Division 1 semi-finals
1st placed team group A v 2nd placed team group B
2nd placed team group A v 1st placed team group B

Allianz Hurling League Division 2A / 2B / 3A / 3B semi-finals
2nd placed team v 3rd placed team

Allianz Hurling League Division 1 relegation play-off
6th placed team group A v 6th placed team group B

Allianz Hurling League Division 2B relegation play-off
5th placed team v 6th placed team

All-Ireland U20HC B round 1

 

Sunday 27 March

Allianz Football League| Division 1 round 7
Donegal v Ard Mhacha, O’Donnell Park, Letterkenny, 13:45
Ciarraí v Tír Eoghain, Fitzgerald Stadium, Killarney, 13:45
Maigh Eo v Cill Dara, Avant Money Páirc Seán Mac Diarmada, 13:45
Muineachán v Áth Cliath, St. Tiernach’s Park, Clones, 13:45

Allianz Football League| Division 2 round 7
An Dún v An Clár, Páirc Esler, Newry, 14:00
An Mhí v Doire, Páirc Tailteann, Navan, 14:00
Uíbh Fhailí v Corcaigh, Bord Na Móna O’Connor Park, 14:00
Ros Comáin v Gaillimh, Dr Hyde Park, Roscommon, 14:00

Allianz Football League| Division 3 round 7
Aontroim v An Iarmhí, Corrigan Park, Belfast, 14:00
Laois v An Longfort, MW Hire O’Moore Park, Portlaoise, 14:00
Luimneach v Fear Manach, TUS Gaelic Grounds, Limerick, 14:00
Cill Mhantáin v Lú, County Grounds, Aughrim, 14:00

Allianz Football League| Division 4 round 7
Ceatharlach v Loch Garman, Netwatch Cullen Park, Carlow, 13:00
An Cabhán v Port Láirge, Kingspan Breffni, Cavan, 13:00
Sligo v Liatroim, Markievicz Park, Sligo, 13:00

 

Saturday 2/Sunday 3 April

Allianz Football League Division 1 / 2 / 3 / 4 finals
1st placed team v 2nd placed team

Allianz Hurling League Division 1 final
Semi-final winner v Semi-final winner

Allianz Hurling League 2A / 2B / 3A / 3B finals
1st placed team v Semi-final winner

All-Ireland U20HC B quarter-finals

 

Sunday 10 April

Christy Ring Cup round 1
Derry v Wicklow
Mayo v Kildare
London v Sligo

Nickey Rackard Cup round 1
Fermanagh v Donegal
Armagh v Roscommon
Warwickshire v Tyrone

Lory Meagher Cup round 1
Lancashire v Louth
Monaghan v Cavan
Leitrim v Longford

 

Saturday 16 April

Ulster SFC preliminary round
Fermanagh v Tyrone

Leinster SHC round 1
Wexford v Galway
Westmeath v Kilkenny
Dublin v Laois

Joe McDonagh Cup round 1
Meath v Carlow
Kerry v Down
Antrim v Offaly

Christy Ring Cup round 2
Kildare v London
Wicklow v Mayo
Sligo v Derry

 

Saturday 16/Sunday 17 April

All-Ireland U20HC B semi-finals

 

Sunday 17 April

Connacht SFC quarter-finals
London v Leitrim
New York v Sligo

Munster SHC round 1
Waterford v Tipperary
Cork v Limerick

Nickey Rackard Cup round 2
Roscommon v Warwickshire
Donegal v Armagh
Tyrone v Fermanagh

Lory Meagher Cup round 2
Cavan v Leitrim
Louth v Monaghan
Longford v Lancashire

 

Saturday 23 April

Ulster SFC quarter-final
Antrim v Cavan

Leinster SHC round 2
Longford v Dublin
Galway v Westmeath
Kilkenny v Laois

Munster SHC round 2
Limerick v Waterford

Joe McDonagh Cup round 2
Carlow v Kerry
Offaly v Meath

Christy Ring Cup round 3
London v Mayo
Sligo v Wicklow
Kildare v Derry

Nickey Rackard Cup round 3
Donegal v Roscommon
Tyrone v Armagh

Lory Meagher Cup round 3
Longford v Louth

 

Sunday 24 April

Connacht SFC quarter-final
Mayo v Galway

Leinster SFC round 1
Laois v Wicklow
Louth v Carlow
Offaly v Wexford

Ulster SFC quarter-final
Donegal v Armagh

Munster SHC round 2
Tipperary v Clare

Joe McDonagh Cup round 2
Down v Antrim

Nickey Rackard Cup round 3
Fermanagh v Warwickshire

Lory Meagher Cup round 3
Leitrim v Monaghan
Cavan v Lancashire

 

Saturday 30 April

Leinster SFC quarter-final
Dublin v Offaly / Wexford

Ulster SFC quarter-final
Monaghan v Down

Leinster SHC round 3
Laois v Wexford
Galway v Kilkenny

Joe McDonagh Cup round 3
Kerry v Meath
Antrim v Carlow

 

Saturday 30 April/Sunday 1 May

All-Ireland U20HC B final

 

Sunday 1 May

Connacht SFC semi-final
Roscommon v New York / Sligo

Leinster SFC quarter-finals
Kildare v Louth / Carlow
Meath v Laois / Wicklow
Westmeath v Longford

Munster SFC quarter-finals
Clare v Limerick
Waterford v Tipperary

Ulster SFC quarter-final
Derry v Fermanagh / Tyrone

Leinster SHC round 3
Westmeath v Dublin

Joe McDonagh Cup round 3
Down v Offaly

 

Saturday 7 May 

Munster SFC semi-final
Kerry v Cork

Christy Ring Cup round 4
Derry v London
Wicklow v Kildare
Mayo v Sligo

Nickey Rackard Cup round 4
Roscommon v Tyrone
Warwickshire v Donegal
Armagh v Fermanagh

Lory Meagher Cup round 4
Lancashire v Leitrim
Louth v Cavan
Monaghan v Longford

 

Saturday 7/Sunday 8 May 

All-Ireland U20FC semi-finals
Connacht v Leinster
Munster v Ulster

 

Sunday 8 May

Connacht SFC semi-final
London / Leitrim v Galway / Mayo

Ulster SFC semi-final
Donegal / Armagh v Antrim / Cavan

Munster SHC round 3
Waterford v Cork
Clare v Limerick

 

Saturday 14 May

Leinster SHC round 4
Dublin v Kilkenny
Laois v Galway
Westmeath v Wexford

Joe McDonagh Cup round 4
Meath v Antrim
Carlow v Down
Kerry v Offaly

Christy Ring Cup round 5
Kildare v Sligo
Mayo v Derry
London v Wicklow

Nickey Rackard Cup round 5
Fermanagh v Roscommon
Tyrone v Donegal
Warwickshire v Armagh

Lory Meagher Cup round 5
Cavan v Longford
Monaghan v Lancashire
Leitrim v Louth

 

Saturday 14/Sunday 15 May

All-Ireland U20FC final

 

Sunday 15 May

Leinster SFC semi-finals

Munster SFC semi-final
Tipperary / Waterford v Clare / Limerick

Ulster SFC semi-final
Monaghan / Down v Fermanagh / Tyrone / Derry

Munster SHC round 4
Limerick v Tipperary
Cork v Clare

 

Saturday 21 May

Leinster SHC round 5
Laois v Westmeath
Kilkenny v Wexford
Galway v Dublin

Joe McDonagh Cup round 5
Antrim v Kerry
Offaly v Carlow
Down v Meath

 

Saturday 21/Sunday 22 May

All-Ireland SFC preliminary round (If required)

Tailteann Cup preliminary round (If required)

Christy Ring Cup final

Nickey Rackard Cup final

Lory Meagher Cup final

All-Ireland U20HC final
Leinster winner v Munster winner

 

Sunday 22 May

Munster SHC round 5
Clare v Waterford
Tipperary v Cork

 

Saturday 28 May

Leinster SFC final

Munster SFC final

 

Saturday 28/Sunday 29 May

Tailteann Cup round 1

 

Sunday 29 May 

Connacht SFC final

Ulster SFC final

 

Saturday 4 June

Leinster SHC final

Joe McDonagh Cup final

 

Saturday 4/Sunday 5 June

All-Ireland SFC round 1

Tailteann Cup quarter-finals

 

Sunday 5 June

Munster SHC final

 

Saturday 11/Sunday 12 June

All-Ireland SFC round 2

All-Ireland SHC preliminary quarter-finals
Joe McDonagh Cup winner v 3rd placed Munster group
Joe McDonagh Cup runner-up v 3rd placed Leinster group

 

Saturday 18 June

All-Ireland SHC quarter-finals
Leinster runner-up v Joe McDonagh Cup winner / 3rd placed Munster group
Munster runner-up v Joe McDonagh Cup runner-up / 3rd placed Leinster group

 

Sunday 19 June

Tailteann Cup semi-finals

 

Saturday 25 June

All-Ireland SHC relegation play-off (if required)

 

Saturday 25/Sunday 26 June

All-Ireland SFC quarter-finals

 

Saturday 2 July

All-Ireland SHC semi-final
Leinster provincial winner v Quarter-final winner

 

Sunday 3 July

All-Ireland SHC semi-final
Munster provincial winner v Quarter-final winner

 

Friday 8 July

All-Ireland JFC semi-finals
Britain Winners v Kilkenny/New York
Britain Runners Up v Kilkenny/New York

 

Saturday 9 July

Tailteann Cup final

 

Saturday 9/Sunday 10 July

All-Ireland SFC semi-finals
Connacht* v Ulster*
Leinster* v Munster*

*the provincial champions or the team that defeats them in the quarter-final

 

Sunday 10 July

All-Ireland JFC final

 

Sunday 17 July

All-Ireland SHC final

 

Sunday 24 July

All-Ireland SFC final

 

Saturday 30 July

All-Ireland SHC final replay (if required)

 

Saturday 6 August

All-Ireland SFC final replay (if required)

Fixtures


Read Previous

Irish Rugby Players at Out-Half

Read Next

Everything We Know About Apple’s Next Mini Mac

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *